Ajeti povezani sa temom Zekerijja a.s., broj veza 11


1 Sura Merjem, ajet br. 4. i rekao: "Gospodaru moj, kosti su mi oronule i glava osjedjela, a nikada nisam, kad sam Ti, Gospodaru moj, molbu uputio, nesretan ostao.


2 Sura Merjem, ajet br. 5. Bojim se rođaka mojih po krvi poslije mene, a žena mi je nerotkinja, zato mi pokloni od Sebe sina,


3 Sura Merjem, ajet br. 6. da naslijedi mene i porodicu Jakubovu, i učini, Gospodaru moj, da budeš njime zadovoljan.


4 Sura Merjem, ajet br. 8. Gospodaru moj", reče on, "kako ću imati sina kad mi je žena nerotkinja, a već sam duboku starost doživio?


5 Sura Merjem, ajet br. 9. Eto tako", reče. Gospodar tvoj je rekao: "To je meni lahko, i tebe sam ranije stvorio, a nisi ništa bio.


6 Sura Merjem, ajet br. 12. O Jahja, prihvati Knjigu odlučno!" - a dadosmo mu mudrost još dok je dječak bio.


7 Sura Merjem, ajet br. 13. i nježnost i čednost, i bogobojazan je bio


8 Sura Merjem, ajet br. 14. i roditeljima svojim bio je dobar, i nije bio drzak i nepristojan.


9 Sura Ali -Imran, ajet br. 38. Tu Zekerijja zamoli Gospodara svoga: "Gos­podaru moj, podari mi od Sebe čestita potomka, jer Ti doista molbu čuješ!


10 Sura Ali -Imran, ajet br. 39. I dok se on stojeći u mihrabu molio, meleci ga pozvaše i rekoše: "Allah te raduje Jahjaom koji će vjerovati u riječ od Allaha, prvakom, neženjenim (čednim čovjekom) i vjerovjesni­kom, potomkom dobrih!


11 Sura Ali -Imran, ajet br. 40. "Gospodaru moj", reče on, "odakle ću ja imati sina kada me starost ophrvala, a i žena mi je nerotki­nja?" "Eto tako", reče On, "Allah čini što On hoće!