Ajeti povezani sa temom Mu'džize i nadnaravnost kur'ana, broj veza 19


1 Sura El Bekare, ajet br. 23. A ako sumnjate u ono što smo Mi objavili robu Svome, donesite vi jednu suru sličnu tome; pozovite i božanstva vaša, ako istinu govorite."


2 Sura El Bekare, ajet br. 24. Pa ako to ne učinite, a nećete učiniti, onda se čuvajte vatre čije će gorivo biti ljudi i kamenje, a pripremljena je za nevjernike.


3 Sura El-A`raf, ajet br. 107. I on baci svoj štap - kad on prava zmijurina;


4 Sura El-A`raf, ajet br. 108. i izvadi ruku svoju - ona za prisutne postade bijela.


5 Sura Junus, ajet br. 37. Ovaj Kur'an nije izmišljen, od Allaha je - on potvrđuje istinitost prijašnjih objava i objašnjava propise, u njega nema sumnje, od Gospodara svjetova je!


6 Sura Er-Ra`d, ajet br. 1. Elif-lam-mim-ra. Ovo su ajeti Knjige! A ono što ti se objavljuje od Gospodara tvoga istina je, ali većina ljudi neće da vjeruje.


7 Sura El-Isra, ajet br. 88. Reci: "Kad bi se svi ljudi i džinovi udružili da sačine jedan ovakav Kur‘an, oni, kao što je on, ne bi sačinili, pa makar jedni drugima pomagali."


8 Sura El-Kasas, ajet br. 48. A kad im dolazi Istina od nas, oni govore: 'Zašto mu nije dato onako isto kao što je dato Musau?' A zar oni, još davno, nisu porekli ono što je dato Musau?! Oni govore: 'Dvije čarolije, jedna drugu podržava', i govore: 'Mi ni u jednu ne vjerujemo!


9 Sura En-Nedžm, ajet br. 11. srce nije poreklo ono što je vidio


10 Sura En-Nedžm, ajet br. 12. pa zašto se prepirete s njim o onom što je vidio?


11 Sura En-Nedžm, ajet br. 13. On Ga je i drugi put vidio,


12 Sura En-Nedžm, ajet br. 16. kad je Sidru pokrivalo ono što je pokrivalo


13 Sura El-`Asr, ajet br. 3. samo ne oni koji vjeruju i dobra djela čine, i koji jedni drugima istinu preporučuju i koji jedni drugima preporučuju strpljenje.


14 Sura Ali -Imran, ajet br. 46. On će govoriti ljudima i u kolijevci, i kao odrastao i jedan od dobrih!


15 Sura Ali -Imran, ajet br. 48. On ga poučava knjizi i mudrosti, i Tevratu i Indžilu.


16 Sura Ali -Imran, ajet br. 49. I šalje ga kao poslanika sinovima Israilovim: "Donio sam vam znak od Gospodara vašega: stvorit ću vam nešto poput ptice, i u nju puhnuti, pa će, Allahovom voljom, ptica biti; iscijelit ću slijepa od rođenja i gubava, i oživljavat ću mrtve voljom Allahovom; i kazivat ću vam šta jedete i šta u domovima vašim gomilate! U svemu tome ima dokaza za vas ako vjernici budete!


17 Sura Ali -Imran, ajet br. 50. Potvrđujući tako istinitost Tevrata, objavljenog prije mene, i dopuštajući nešto što vam je bilo zabranjeno, jer ja vam donosim dokaz od Gospodara vašega! Pa Allaha se bojte, a meni pokorni budite!


18 Sura Ali -Imran, ajet br. 51. Allah je doista i moj i vaš Gospodar i Njemu se klanjajte! To je Pravi put!


19 Sura El-Kamer, ajet br. 43. Da li su nevjernici vaši imalo jači od njih, ili vi u knjigama nebeskim imate kakvu povelju?