Ajeti povezani sa temom Meleki, broj veza 40


1 Sura El-Enfal, ajet br. 12. Kad je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: Ja sam s vama, pa učvrstite one koji vjeruju!U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima


2 Sura El-Enfal, ajet br. 50. A da si samo vidio kad su meleki nevjernicima duše uzimali i po licima ih njihovim i straga udarali:Iskusite patnju u ognju


3 Sura Hud, ajet br. 77. I kada izaslanici Naši dođoše Lutu, on se zbog njih nađe u neprilici i bi mu teško pri duši, pa reče: Ovo je mučan dan!


4 Sura El-Hadždž, ajet br. 75. Allah odabire poslanike među melekima i ljudima - Allah sve čuje i sve vidi.


5 Sura El-Hadždž, ajet br. 76. On zna šta su uradili i šta će uraditi. A Allahu se sve vraća.


6 Sura El Bekare, ajet br. 97. Reci: "Ko bude neprijatelj Džibrilu, pa on Allahovom voljom tebi na srce stavlja Kur'an potvrđujući istinitost onoga otprije, kao putokaz i radosnu vijest vjernicima.


7 Sura El Bekare, ajet br. 98. Ko je neprijatelj Allahu, melecima Njegovim i poslanicima Njegovim i Džibrilu i Mikailu - pa, Allah je, doista, neprijatelj onima koji ne vjeruju!


8 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 210. Kur'an ne donose šejtani,


9 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 211. Nezamislivo je da to oni čine; oni to nisu kadri;


10 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 212. Oni nikako ne mogu da ga prisluškuju.


11 Sura Sebe`, ajet br. 40. A na Dan kad ih sve sabere, pa meleke upita: "Zar su se ovi vama klanjali?"


12 Sura Sebe`, ajet br. 41. oni će odgovoriti: "Uzvišen neka si, Ti si Gospodar naš,ne oni! Oni su se džinima pokoravali i većina njih je vjerovala u njih.


13 Sura En-Nedžm, ajet br. 5. uči ga Jedan ogromne snage,


14 Sura En-Nedžm, ajet br. 7. na obzorju najvišem,


15 Sura El-Hidžr, ajet br. 53. "Ne plaši se!" - rekoše, donosimo ti radosnu vijest, učena sina ćeš imati.”


16 Sura En-Nazi`at, ajet br. 1. Tako Mi onih koji čupaju grubo


17 Sura En-Nazi`at, ajet br. 2. i onih koji vade blago


18 Sura En-Nazi`at, ajet br. 3. i onih koji plove brzo


19 Sura En-Nazi`at, ajet br. 4. pa duše u odredišta nose žurno


20 Sura En-Nazi`at, ajet br. 5. i sređuju stvari s Allahovom dozvolom


21 Sura Et-Tekvir, ajet br. 21. Kome se drugi potčinjavaju, tamo pouzdanog


22 Sura Et-Tekvir, ajet br. 22. A drug vaš nije lud


23 Sura El-Kadr, ajet br. 3. Noć Kadr je bolja od hiljadu mjeseci"


24 Sura El-Kadr, ajet br. 4. meleki i Džibril, s dozvolom Gospodara svoga, spuštaju se u njoj zbog odluke svake


25 Sura Ali -Imran, ajet br. 40. "Gospodaru moj", reče on, "odakle ću ja imati sina kada me starost ophrvala, a i žena mi je nerotki­nja?" "Eto tako", reče On, "Allah čini što On hoće!


26 Sura Ali -Imran, ajet br. 124. Kada ti reče vjernicima: "Zar vam nije dovo­ljno da vas Gospodar vaš pomogne sa tri hi­ljade poslanih meleka?


27 Sura Ali -Imran, ajet br. 125. Dakako! Ako strpljivi i bogobojazni budete; i ako vas oni napadnu naglo, Gospodar vaš će vam osigu­rati pomoć od pet hiljada meleka obilježenih!


28 Sura Ali -Imran, ajet br. 126. To je Allah učinio samo da vas obraduje i da se time srca vaša smire! A pomoći nema osim od Allaha, Silnog i Mudrog!


29 Sura El-Kamer, ajet br. 37. Oni su od njega goste njegove tražili, pa smo ih Mi oslijepili: 'Iskusite kaznu Moju i prijetnje Moje!


30 Sura Es -Saffat, ajet br. 149. A upitaj ih: 'Zar su za Gospodara tvoga - kćeri, a za njih sinovi?'


31 Sura Es -Saffat, ajet br. 150. Zar smo u njihovu prisustvu meleke kao žene stvorili?


32 Sura Es -Saffat, ajet br. 152. Allah je rodio' - oni su, zaista, lažljivci


33 Sura Es -Saffat, ajet br. 153. Zar je On kćeri sinovima pretpostavio?


34 Sura Es -Saffat, ajet br. 154. Šta vam je. Kako rasuđujete?!


35 Sura Es -Saffat, ajet br. 155. Zašto ne razmislite?


36 Sura Es -Saffat, ajet br. 156. Ili gdje vam je dokaz očiti?


37 Sura Es -Saffat, ajet br. 157. Donesite Knjigu svoju, ako istinu govorite.


38 Sura Es -Saffat, ajet br. 158. Mnogobošci između Njega i džina srodstvo uspostavljaju, a džini odavno znaju da će oni u vatru biti bačeni


39 Sura Es -Saffat, ajet br. 159. Uzvišen neka je Allah i daleko od onoga kako Ga oni opisuju!


40 Sura Es -Saffat, ajet br. 160. To ne čine Allahovi iskreni robovi