Ajeti povezani sa temom Hud a.s., broj veza 27


1 Sura El-A`raf, ajet br. 65. A Adu - njegova brata Huda. On je govorio: "O narode moj, Allahu robujte, vi drugog boga osim Njega nemate, zar se ne bojite?"


2 Sura El-A`raf, ajet br. 66. Glavešine naroda njegova, koje nisu vjerovale, odgovarale su: "Mi smatramo da si ti doista neznalica i mi mislimo da si zaista lažac."


3 Sura El-A`raf, ajet br. 67. A on je govorio: "O narode moj, nisam ja neznalica, nego sam Gospodara svjetova poslanik;"


4 Sura El-A`raf, ajet br. 68. "Dostavljam vam poslanice Gospodara svoga, i ja sam vam iskreni savjetnik."


5 Sura El-A`raf, ajet br. 69. "Zar vam je čudno što vam pouka od Gospodara vašeg dolazi po čovjeku, jednom od vas, da vas opominje? Sjetite se da vas je On nasljednicima Nuhova naroda učinio i stvorio vas krupnog rasta. I neka su vam zato uvijek na umu Allahove blagodati, da biste postigli ono što budete željeli."


6 Sura El-A`raf, ajet br. 70. Oni su govorili: "Zar si nam došao zato da samo Allahu robujemo, a da napustimo one koje su preci naši obožavali? Učini da nas snađe to čime nam prijetiš, ako je istina to što govoriš!"


7 Sura El-A`raf, ajet br. 71. "Već vas je snašla kazna i gnjev Gospodara vašeg!" - govorio je on. "Zar sa mnom da se prepirete o imenima nekakvim kojima ste ih vi i preci vaši nazvali, a o kojima Allah nikakav dokaz nije objavio? Zato čekajte, i ja ću s vama čekati!"


8 Sura El-A`raf, ajet br. 72. I Mi smo iz milosti Naše njega i one koji su bili uz njega spasili, a do posljednjeg istrijebili one koji dokaze Naše nisu priznavali i koji nisu vjerovali.


9 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 123. I Ad je smatrao lažnim poslanike.


10 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 124. Kad im brat njihov Hud reče: "Kako to da se Allaha ne bojite?"


11 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 125. "Ja sam vam, sigurno, poslanik pouzdani;"


12 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 126. "Zato se bojte Allaha i budite poslušni meni!"


13 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 127. "Za ovo od vas ne tražim nikakve nagrade, mene će Gospodar svjetova nagraditi."


14 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 128. "Zašto na svakoj uzvišici palate zidate, druge ismijavajući;"


15 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 129. "I podižete utvrde kao da ćete vječno živjeti;"


16 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 130. "A kad kažnjavate, kažnjavate kao silnici?"


17 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 131. "Bojte se Allaha i meni budite poslušni!"


18 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 132. "Bojte se Onoga Koji vam daruje ono što znate;"


19 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 133. "Daruje vam stoku i sinove;"


20 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 134. "I bašče i izvore."


21 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 135. "Ja se, doista, za vas bojim na Velikom danu patnje."


22 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 136. Rekoše oni: "Nama je svejedno savjetovao ti ili ne bio savjetnik;"


23 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 137. "Ovako su i narodi davnašnji vjerovali;"


24 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 138. "I mi nećemo biti mučeni."


25 Sura Eš-Šu`ara`, ajet br. 139. I oni su nastavili da ga u laž utjeruju, pa smo ih Mi uništili. To je pouka, ali većina ovih neće da vjeruju.


26 Sura El-Kamer, ajet br. 19. Jednog kobnog dana poslali smo na njih leden vjetar koji je neprestano puhao


27 Sura El-Kamer, ajet br. 20. i ljude dizao, kao da su palmova stabla iščupana,