Ajeti povezani sa temom Musa i Harun a.s., broj veza 21


1 Sura El Bekare, ajet br. 50. I kada smo zbog vas more ras­tavili i vas izbavili, a Faraonove ljude na oči vaše potopili!


2 Sura Merjem, ajet br. 51. I spomeni u Knjizi Musaa! On je bio odabran i bio je poslanik, vjerovjesnik


3 Sura Merjem, ajet br. 53. i darovali mu milošču Našom kao vjerovjesnika brata njegova Haruna.


4 Sura Eš-Šura, ajet br. 51. Nijednom čovjeku nije dato da mu se Allah obraća, osim vahjom, ili iza zastora, ili da pošalje izaslanika, pa da objavi ono što On hoće, dopuštanjem Njegovim! - On je, zaista, Uzvišen i Mudar!


5 Sura Ez-Zuhruf, ajet br. 46. Još davno Mi smo poslali Musaa sa znamenjima Našim Faraonu i glavešinama njegovim, i on je rekao: 'Ja sam, doista, Gospodara svjetova poslanik!'


6 Sura En-Nazi`at, ajet br. 19. da te Gospodaru tvome uputim, pa da Ga se bojiš?


7 Sura En-Nazi`at, ajet br. 20. I onda mu je najveće čudo pokazao


8 Sura En-Nazi`at, ajet br. 21. ali je on porekao i nije poslušao


9 Sura En-Nazi`at, ajet br. 22. već se okrenuo i potrudio


10 Sura En-Nazi`at, ajet br. 23. i sabrao i povikao


11 Sura En-Nazi`at, ajet br. 24. Ja sam gospodar vaš najveći!", on je rekao",


12 Sura En-Nazi`at, ajet br. 25. i Allah ga je, i na ovom, i na drugom svijetu kaznio.


13 Sura Ali -Imran, ajet br. 160. Ako vas Allah pomogne, niko vas po­bijediti neće; a ako vas napusti, pa ko je taj koji vam, osim Njega, može pomoći? I u Alla­ha neka se uzdaju vjernici!


14 Sura Es -Saffat, ajet br. 114. I Musau i Harunu smo blagodati dali


15 Sura Es -Saffat, ajet br. 115. pa i njih i narod njihov nevolje velike spasili


16 Sura Es -Saffat, ajet br. 116. i pomogli im i oni bijahu pobjednici


17 Sura Es -Saffat, ajet br. 118. i obojicu na Pravi put uputili


18 Sura Es -Saffat, ajet br. 119. i u naraštajima kasnijim im spomen sačuvali


19 Sura Es -Saffat, ajet br. 120. Nek su u miru Musa i Harun!


20 Sura Es -Saffat, ajet br. 121. Eto tako Mi nagrađujemo one koji dobra djela čine


21 Sura Es -Saffat, ajet br. 122. a njih dvojica su, uistinu, bili robovi Naši vjernici.